Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
UK - power supply cord; 1.5 m, black
>
- universal
- suitable for devices, such as televisions, electric razors, radios etc.
Technical specifications
General
| Markings | CE, WEEE |
| Color | black |
| Consumption Unit | 1 pc. in polybag |
| Packaging type | Retail Polybag |
Performance
| operating voltage | 250 V (AC) |
| Rated voltage | 230 V (AC) |
Cable
| Cable length | 1.5 m |
| Material cable sheath | PVC |
| Inner conductor material | copper |
| Inner Conductor number | 2 pieces |
| max current capacity | 2.5 |
| Inner conductor cross-section | 0.75 mm² |
| Cable type Designation | H03-VV-H2-F |
Downloads
Product data sheet pdf
£3.99 RRP
Packing units:
1 / 35 / 70