Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Tubular lamp, 2.3 W
base E10, 24 V (DC), 85 mA
- Small lamp E10 T10 tubes
- C-2F indicator lamp and signal lamp
- E10 miniature Edison screw
Technical specifications
General
| Height | 28 mm |
| Diameter | 10 mm |
| Consumption Unit | 100 pcs. bulk |
| Packaging type | Bulk |
Performance
| luminous source | incandescent lamp (wolfram) |
| Power consumption | 2.3 W |
| operating voltage | 24 V (DC) |
Build
| Base | E10 |
| cover type | crystal clear |
| construction form | tubular |