Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Speaker switch box
for the connection of up to 4 pairs of speakers
- speaker pairs can be used individually or together
- colour-coded clamp connector up to Ø 2.5 mm²
- can be loaded with up to max. 200 W for all outputs
Technical specifications
General
| Height | 114 mm |
| Markings | CE, WEEE |
| Width | 175 mm |
| Color | black |
| Weight | 500 g |
| Consumption Unit | 1 pc. in cardboard box |
| Packaging type | Bulk |
| depth | 49 mm |
Device connections
| Output 4, type | Spring clamp |
| Output 2, type | Spring clamp |
| Output 3, type | Spring clamp |
| Output, type | Spring clamp |
| Input, type | Spring clamp |
£17.99 RRP
Packing units:
1 / 6 / 12