Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Speaker cable white CU
100 m spool, cable diameter 2 x 0.5 mm²
- HiFi audio speaker cables for loudspeakers & surround and other sound systems (e.g. at the receiver, integrated amplifier, in the car, at the power amplifier or in the home cinema).
- Goobay speaker cables assure you of true fidelity. Our speaker cables combined with your HiFi sound system offer you an unprecedented music experience of the highest quality.
- The polarity marking guarantees easy connection when laying the cable and avoids incorrect polarity.
- Robust and durable due to the flexible cable sheathing.
Technical specifications
General
| Markings | CE |
| Diameter | 4.4 mm |
| Color | white |
| Consumption Unit | 1 pc. cable reel |
| Packaging type | Cable Reel |
Cable
| Cable length | 100 m |
| Inner conductor cross-section | 0.5 mm² |
| Cable structure | cabel: 2x23 / 0.12 mm |
Downloads
Declaration of conformity pdf
£53.99 RRP
Packing units:
1 / 4 / 8