Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Slim in-car suction cup mount for smartphones
for simple, secure attachment in the car
- adjustment to individual device size from 52 mm - 90 mm
- suction base with swivel mechanism guarantees secure hold on the pane
- the ball joint provides individual 360° adjustment for the perfect viewing angle
- softly padded back protects the smartphone from scratches
- provides unrestricted access to connections and controls
- including self-adhesive 80 mm adapter board for suction mount to attach outside of the windshield, such as on the dashboard
- the adapter board when removed leaves no residue
Technical specifications
General
| Height | 53.7 mm |
| Width | 63.2 mm |
| Color | black |
| Weight | 84 g |
| Consumption Unit | 1 pc. in cardboard box |
| Packaging type | Retail Box |
| depth | 92.6 mm |
| Material | ABS |
| device width up to | 90 |
| device width from | 52 |
£22.99 RRP
Packing units:
1 / 40 / 80