Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Satellite finder with mechanical display- where are you?
for alignment/adjustment of satellite antennas
- optical signaling
- with controller for very high reception sensitivity
- LED indication for horizontal/vertical and 0/22 kHz signal
- backlit scale
- simple installation between LNB and receiver
- power supply via receiver or multi switch
- Incl. short F-patch cable (F-plug > F-plug)
Technical specifications
General
| Height | 62 mm |
| Operating temperature up to | 40 °C |
| Markings | WEEE, CE |
| Width | 105 mm |
| Color | black, silver |
| Weight | 130 g |
| Consumption Unit | 1 pc. in cardboard box |
| Packaging type | Retail Box |
| depth | 44 mm |
| Material | plastic |