Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
LED starter
for LED T8 tubes
- useable for tandem circuits
- Bayonet 13 mm pin distance
- operating voltage: 100 V - 240 V
Technical specifications
General
| Operating temperature up to | 40 °C |
| Markings | WEEE, CE |
| Length | 39.5 mm |
| Diameter | 21 mm |
| Color | grey |
| Weight | 50 g |
| Consumption Unit | 1 pc. in cardboard box |
| Operating temperature from | -20 °C |
| Packaging type | Retail Box |
| protection class | IP20 |
Performance
| Power consumption | 30 W |
| operating voltage | 230 V (AC) |
Downloads
Declaration of conformity pdf
£3.99 RRP
Packing units:
1 / 1200