Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
G4 lamp holder / base / socket with twin cable
max. 100 W/24 V (DC), 0.15 m cable, plastic/silicone
Technical specifications
General
| Markings | CE, VDE |
| Color | black, blue |
| Consumption Unit | 1 pc. bulk |
| Packaging type | Bulk |
| Material | plastic, silicone |
Connections
| Connection, type | Loose cable ends |
Performance
| Power consumption | 100 W |
| operating voltage | 24 V (DC) |
Cable
| Cable length | 0.15 m |
Build
| Base | G4 |
£2.99 RRP
Packing units:
1 / 50 / 750 / 3750