Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
USB-C™ adapter (VGA, PD), white
adds one VGA connection to a USB-C™ device
- mirrors signals from USB-C™ to VGA devices
- USB-C™ port for high-speed charging with PD of up to 60 W
- supports a resolution of up to 1080 pixels at 60 Hz
- suitable for MacBook and MacBook Pro and other USB-C devices
Technical specifications
General
| Height | 14 mm |
| Markings | CE, WEEE |
| Width | 60 mm |
| Length | 190 mm |
| Color | white |
| Weight | 30 g |
| Packaging type | Retail Polybag |
Device connections
| Output 2, type | VGA female HD (15-pin) |
| Output, type | USB-C™ female |
| Input, type | USB-C™ male |
Cable
| Cable length | 0.15 m |
£31.99 RRP
Packing units:
1 / 250