Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Torch lace lens, 0.5 W
base E10, 2.2 V (DC), 250 mA
- Small lamp E10 lace lens
- Signal lamp
- E10 miniature Edison screw
Technical specifications
General
| Height | 24 mm |
| Diameter | 9.5 mm |
| Consumption Unit | 100 pcs. bulk |
| Packaging type | Bulk |
Performance
| luminous source | incandescent lamp (wolfram) |
| Power consumption | 0.5 W |
| operating voltage | 2.2 V (DC) |
Build
| Base | E10 |
| cover type | lens |
| construction form | lens (pointed) |