Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
T1 mini neon lamp, 0.48 W
Cable Strand, 12 V (DC), 40 mA
Technical specifications
General
| Height | 6.35 mm |
| Diameter | 3.15 mm |
| Consumption Unit | 10 pcs. blister |
| Packaging type | Retail Blister |
Performance
| luminous source | incandescent lamp (wolfram) |
| Power consumption | 0.48 W |
| operating voltage | 12 V (DC) |
Build
| Base | Cable Strand |
| cover type | crystal clear |
| construction form | tubular |