Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
SAT window feed-through, extremely flat (0.3 mm)
F female > F female
- for implementation of coaxial cables through window- or door frames without drilling!
- transparent, PCB film/foil
- extremely flat implementation, 0.3 mm thick
Technical specifications
General
| Markings | WEEE, CE |
| Length | 260 mm |
| Consumption Unit | 1 pc. in polybag |
| Packaging type | Bulk |
Connections
| Connection, type | F female |
| Connection 2, type | F female |
| Connection, length | 42.5 mm |
Cable
| Cable length | 0.2 m |
| Inner conductor material | CU (copper) |
| Cable sheath diameter (approx.) | 0.3 mm |
| width of cable sheath | 17 |
| height of cable sheath | 0.3 |
| Cable type | flat cable |
Signal transmission
| Impedance | 75 Ω |
Downloads
Product data sheet pdf
£6.99 RRP
Packing units:
1 / 10 / 250 / 500