Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Mini pisello subminiature lamp, 0.25 W
Cable Strand, 230 V (AC), 1.4 mA
Technical specifications
General
| Height | 10 mm |
| Diameter | 3.8 mm |
| Consumption Unit | 100 pcs. bulk |
| Packaging type | Bulk |
| rated lamp lifetime | 20000 hrs. |
| General service life | 20000 hrs. |
Performance
| luminous source | Glow lamp |
| Power consumption | 0.25 W |
| operating voltage | 230 V (AC) |
Build
| Base | Cable Strand |
| cover type | crystal clear |
| construction form | tubular |