Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Photo Power
CR123A
lithium battery, 3 V
Technical specifications
General
| Height | 34.5 mm |
| Model designation | CR-123AL |
| Diameter | 17 mm |
| Consumption Unit | 1 pc. blister |
| Packaging type | Retail Blister |
Battery
| rechargeable | no |
| IEC-Name | CR123A |
| Voltage | 3 V |
| Technology | lithium battery |
£4.99 RRP
Packing units:
1 / 10 / 100