Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Photo Power
CR 2
lithium battery, 3 V
Technical specifications
General
| Height | 27 mm |
| Diameter | 15.6 mm |
| Weight | 11 g |
| Consumption Unit | 1 pc. blister |
| Packaging type | Retail Blister |
Battery
| ANSI/NEDA-Name | 5046LC |
| rechargeable | no |
| IEC-Name | CR 2 |
| Voltage | 3 V |
| Technology | lithium battery |
£5.99 RRP
Packing units:
1 / 10 / 100