Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
CAT 6a network cable, U/UTP, blue
CU, AWG 23/1 (solid), LSZH
- non-terminated data-/installationcable for proccessing and installation with LSA connection technology for indoor using
- unshielded twisted-pair LAN cable
Technical specifications
General
| Markings | ECA_CPR, CE |
| Color | blue |
| Consumption Unit | 1 pc. cable reel |
| Packaging type | Cable Reel |
Performance
| Fire class (CPR) according to DIN EN 13501-6 | Eca |
Cable
| Cable length | 100 m |
| Meter scaling | yes |
| Material cable sheath | LSZH |
| Inner conductor material | CU (copper) |
| Cable sheath diameter (approx.) | 6 mm |
| Shielding class | U/UTP |
| LSZH compliant | yes |
| AWG | 23/1 (solid) |
| Specification | CAT 6a |
| Cable type | round cable |
Signal transmission
| Impedance | 100 Ω |
| max. bandwidth | 500 MHz |
£88.99 RRP
Packing units:
1 / 2 / 4