Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Antenna cable (<70 dB), 2x shielded
Coaxial male > Coaxial female
- double shielded coaxial cable
- encapsulated unshielded plug on both sides, protection against dust, dirt and mechanical loads
- nickel plated contacts
Technical specifications
General
| Markings | WEEE, CE |
| Color | white |
| Consumption Unit | 1 pc. in polybag |
| Packaging type | Bulk |
Connections
| Connection, type | Coaxial male |
| Connection 2, type | Coaxial female |
Cable
| Shielding efficiency | 70 dB |
| Cable length | 0.5 m |
| Material cable sheath | PVC |
| Type 1, shielding | foil (aluminium) |
| Number of shieldings | 2 x |
| Type 2, shielding | braid (aluminium) 32x |
| inner conductor, core diameter | 0.5 |
| Inner conductor material | CCS |
| Cable sheath diameter (approx.) | 5 mm |
| Cable type | coaxial cable |
Signal transmission
| Impedance | 75 Ω |
£1.99 RRP
Packing units:
1 / 10 / 200 / 400