Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
6F22 /9V Block((U9VL-J-P)
lithium battery, 9 V
Technical specifications
General
| Height | 26.5 mm |
| Width | 17.5 mm |
| Model designation | U9VL-J-P |
| Length | 48.5 mm |
| Weight | 44.3 g |
| Consumption Unit | 1 pc. blister |
| Packaging type | Bulk |
Battery
| Construction size | 9V Block |
| rechargeable | no |
| IEC-Name | 6F22 |
| Voltage | 9 V |
| max. capacity | 1200 mAh |
| Technology | lithium battery |
£15.99 RRP
Packing units:
1 / 10 / 100