Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
12 V - 24 V Universal Power Supply for cars and trucks
incl. 6 DC adapter - max. 24 W and 2 A
- mobile power supply for notebooks in cars or trucks
- provides stabilized direct current of 2 A
- 6 adapter connectors for connection of popular electrical devices
- output voltage selectable from 1.5 V to 12 V
Technical specifications
General
| Markings | WEEE, CE |
| Color | black |
| Consumption Unit | 1 pc. in cardboard box |
| Packaging type | Retail Blister |
Performance
| Power consumption | 24 W |
Device connections
| voltage stabilization | yes |
| Output, Voltage Step | 1,5, 3, 4,5, 6, 7,5, 9, 12 V |
| Input, Voltage Range | 12 - 24 (DC) V |
| Output, max. amperage | 2 A |
| Output, type | DC female (universal, 2-Pin) |
| Input, type | Cigarette lighter male |
Scope of delivery
| Notebook adapter | 2.5 mm pawl, 3.5 mm pawl, DC adapter (3,50 x 1,35 mm), DC adapter (5,00 x 2,10 mm), DC adapter (5,50 x 1,50 mm), DC adapter (5,50 x 2,50 mm), manual |
£15.99 RRP
Packing units:
1 / 25 / 50