Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Coaxial socket with screw fixing
plastic
- for connecting to a coaxial cable
Technical specifications
General
| Markings | CE |
| Width | 39.1 mm |
| Length | 38.3 mm |
| Diameter | 15.88 mm |
| Color | white |
| Consumption Unit | 10 pcs. in polybag |
| Packaging type | Bulk |
Connections
| Connection, type | Coaxial female |
| Connection, housing material | plastic |