Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Cable tie, weather resistant nylon, natural
365 mm; 3.5 mm
Technical specifications
General
| Operating temperature up to | 85 °C |
| Width | 3.5 mm |
| Length | 365 mm |
| Color | transparent |
| Consumption Unit | 100 pcs. in polybag |
| Operating temperature from | -35 °C |
| Packaging type | Bulk |
| max. bundle ø | 102 |
| breaking strength | 18.1 kg |