Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
2.1 mm DC extension cable, Black
for power supply
- unshielded
- AWG20
- item is only suitable for hobbyists or amateurs
Technical specifications
General
| Markings | WEEE, CE |
| Weight | 120 g |
| Consumption Unit | 1 pc. in polybag |
| Packaging type | Bulk |
Connections
| Connection, type | DC male (5.50 x 2.10 mm) |
| Connection 2, type | DC female (5.50 x 2.10 mm) |
Cable
| Cable length | 3 m |
| Inner conductor material | copper |
| Inner Conductor number | 2 pieces |
| Inner conductor cross-section | 0.5 mm² |